Nemzeti Őrsereg

A Nemzeti Őrsereg (hivatalos nevén Nemzeti Őrsereg Hagyományőrző és Polgárőr Egyesület), 2007 tavaszán alakult, jelenleg kb. 150 főt számláló, a Magyar Gárdával és a Jobbikkal szövetséges, jobboldali, félkatonai szervezet, amely katonai hagyományőrző baráti társaságként határozza meg önmagát.

Az 1848. március 15-én kinyomtatott 12 pont 5. pontja fogalmazza meg először a „Nemzeti őrsereg” felállításának követelését. Egy hónappal később meg is kezdték egy Nemzetőrség nevű szervezet felállítását, miután az 1848. évi 22. törvény kimondta, hogy „a személy és vagyonbátorság, a közcsend és belbéke biztosítása, az ország polgárainak őrködésére bizatik”.

Nemzetőrség alakult az 1956-os forradalom alatt.

A 2007-ben alakult, Nemzeti Őrsereg néven működő szervezet az első két szervezet utódának tekinti magát.
A szervezet 2007 tavaszán, a Nyírségben alakult meg. Az ötlet, a gyógyszerész végzettségű Kiss Sándortól származik, aki a Jobbik tagja, Piricsén és Encsencsen dolgozik.[1] Alapító tagjai főleg Kisvárdáról és Nyíregyházáról szerveződtek.

2007. június 4-én léptek először egyenruhában a nyilvánosság elé. Részt vettek a nyíregyházi Trianon-megemlékezésen.

Törekvéseik megfogalmazásában a nemzettudat erősítésének fontosságát emelték ki. A szervezet szerint a céljaik békések, pártpolitikai kötődésük nincs.
Az Őrsereg kérte a Nemzeti Őrsereg Hagyományőrző és Polgárőr Egyesület hivatalos bejegyzését. Ezt a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság 2008. január 14-én elutasította,[3] hiánypótlásra szólítva fel az alapítókat. Ennek megtörténte után, a bíróság 2008 nyarán nyilvántartásba vette az egyesületet. E határozat ellen az ügyészség fellebbezett. A másodfokon eljáró Debreceni Ítélőtábla 2009. májusában jogerősen bejegyezte a szervezetet.
Az ország több megyéjében (Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád, Somogy) és Budapesten is tevékenykednek. A szervezet állítása szerint szigorúan alulról építkező társaság, döntéseikben tükröződik a tagság 2/3-os véleménye. Az Őrsereg – létszámtól függően – települések illetve megyék szerint szervezett szakaszokra oszlik. A szakaszok működése - a gyakorlati alapokon nyugvó - Nemzeti Őrsereg Szolgálati Szabályzatán nyugszik, amely biztosítja azt, hogy egymástól távol is fel lehessen építeni az alegységeket.

2009 tavaszán megkezdődött egy új, a csendőrségre jellemző területi struktúra kialakítása. A megyéket kerület-ekre, azokat járás-okra, azokat pedig őrs-ökre osztják fel. Az őrsök élén az őrsparancsnok, a járások élén a járásparancsnok, a kerületek élén pedig a kerületvezető áll. Járásonként felállításra kerül 1-1 gyorsreagálású beavatkozó alegység is.

A folyamatos szolgálat törvényes kereteinek megteremtésére 2009. február 24.-én létrehozták a Nyugodt Hétköznapokért Polgárőr Egyesület-et, melynek elnöke és alelnökei a Nemzeti Őrsereg Törzs tagjai, a többi alapító tag pedig nemzetvédő. A saját polgárőrség megalakításával céljuk, hogy a társadalomban fellépő "nagy igénynek és elvárásnak megfelelve ... felállítsuk Magyarország leghatékonyabb és legösszetartóbb legális önvédelmi szervezetét".
Az Őrsereg tevékenysége az 1848-as eredeti törvényen („a személy és vagyonbátorság, a közcsend és belbéke biztosítása, az ország polgárainak őrködésére bizatik”) alapul, amit még kiegészít a hagyományőrzés.
„Személy és vagyonbátorság” [szerkesztés]

Tevékenységének ebben a kategóriájában a szervezet árvízvédelemmel, véradással, jégkár-elhárítással és őrző-védő tevékenységgel foglalkozik.[20][21]
„Közcsend és belbéke” [szerkesztés]

A „közcsend és belbéke” tevékenységi körben a Nemzeti Őrsereg rendezvényeken vesz részt, amivel a bűnözés, elsősorban is a cigányok által elkövetett, vagy nekik tulajdonított bűncselekmények ellen igyekszik fellépni, illetve tiltakozni. Ezek a rendezvények gyakran a Jobbikkal és a Magyar Gárdával közös demonstrációk.[22] [23]
Hagyományőrzés [szerkesztés]

A Nemzeti Őrsereg a hagyományőrzés keretében gyakran szervez megemlékező rendezvényeket történelmi események szereplőinek és áldozatainak tiszteletére.[24], valamint keresztény vallási ünnepek alkalmából[25][26][27] A szervezet tagjai más csoportosulások (főleg a Jobbik és a Magyar Gárda) hasonló jellegű rendezvényein is részt vesznek.[28][29][30][31]

A történelmi megemlékezések közül néhányra a szomszédos országok magyarlakta területein került sor. Ez utóbbiakat a helyi rendvédelmi hatóságok gyakran rossz szemmel nézik; Szlovákiában például két esetben is őrizetbe vették az Őrsereg egyenruhásait, és az egyik alkalommal tíz hónapos felfüggesztett börtönbüntetést is kiszabott a szlovák bíróság.

Mindenkit nagy szeretettel várunk a csapatban vagy Szabolcs és környéke, vagy Budapest!!!

Jelentkezni lehet a heva976@freemail.hu vagy,/www.nemzetiorsereg.com/news.

Adminisztrátor