Padlizsánkrém télire


Padlizsánkrém télire

Hozzávalók:

  • 4 nagy padlizsán
  • 6 kápia paprika
  • 1 dl olívaolaj
  • 2 ek citromlé
  • ½ kk asafoetida
  • ½ kk frissen őrölt feketebors
  • 1 nagy paradicsom

Elkészítése:

A vaslapot a gázrózsára helyeztem, amikor felforrósodott, ráraktam a padlizsánokat. Időnként megfordítottam őket, és kb. 15-20 perc alatt puhára sütöttem. Akkor jó, ha a héja már feketés, a belseje pedig puha. Ha megvan, a padlizsánokat hideg víz alá tesszük, ettől nagyon könnyű lehámozni a héját. Kissé átmossuk, és kicsavarjuk, mint egy szivacsot. Ugyanígy megsütjük a paprikákat is, majd meghámozzuk és kiszedjük a magos közepét. A padlizsánhúst villával széttörtem, majd habverővel kikevertem. A paprikát apróra vágtam (nincsen turmixom, de lehet az egészet turmixolni is), és a padlizsán közé kevertem.

Egy lábosba öntöttem egy kevés olajat, és alacsony lángon megpirítottam benne az asafoetidát. Ezután beleöntöttem a padlizsán-paprika keveréket, hozzáadtam az őrölt borsot, a citromlevet és megsóztam. Belereszeltem a paradicsomot, majd összeforraltam, beletettem a maradék olajat is, jól összekevertem, és elzártam a lángot.

A kész padlizsánkrémet beletöltöttem az előkészített üvegekbe, és 10 percre fejtetőre állítottam őket. A végén az egészet szárazdunsztba tettem.

Forrás:
vegavarazs.hu


Szerkesztés dátuma: péntek, 2011. február 25. Szerkesztette: Sándor Kinga Blanka
Nézettség: 4,282 Kategória: Befőzés » Zöldségbefőttek
Előző cikk: Kápia paprika-padlizsánpüré Következő cikk: Paradicsomlé befőzés


   








Megjegyzések

Szilágyi-Palko Ferenc
szerda, 2011. szeptember 7. 00:30
mi az a z asafoetida?
Mereteiné-Matosics Ágnes
vasárnap, 2011. november 20. 21:47
Az aszatgyanta (asafoetida, hing, aszandkórógyanta, pálcakórógyanta, aszafetida, ördöggyökér) az óriás ánizskapor (Ferula asafoetida) gyantás, beszáradt tejnedve, az indiai konyha ismert fűszere. Ázsiai és bioboltokban kapható. Termesztési területe: Dél-Ázsia, de honos Afganisztán és Irak területén is.
Forgalomba por alakban kerül. Fanyar, kesernyés és csípős íze, valamint igen erős, átható, fokhagymajellegű illata van, de nem jelent gondot azoknak, akik érzékenyek a fokhagymára. Általában kis mennyiségben használják, kapható aszatgyantás fűszersó formájában például. Gyógyhatású szerként is ismert: segíti az emésztést, a felfúvódás ellenszere, de légcsőhurutra és női bajokra is javallott.



Cikkhez csatolt fotók módosítása

 
 

URL: