Magyarországon

 

Magyarországon

Magyarországon
Magyarországon

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.21. 07:06
2 098 Fertőzött igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
287 Gyógyult új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
Elhunytak
11 172 Hatósági házi karanténban
50 052 Mintavétel akkreditált laboratóriumban vizsgált minták száma

2098 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 14 idős krónikus beteg

2020, április 21 - 06:56

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 2098 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 14 idős krónikus beteg. Ezzel 213 főre emelkedett az elhunytak száma, 287-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 842 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 82-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat készülve a tömeges megbetegedések fázisára.

A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat. Különösen kérjük a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.



Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérjük az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérjük a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.



Csak közösen tehetünk a járvány lassításáért!

https://www.youtube.com/watch?v=UQOCgPtBYCk&feature=emb_


A világban

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.21. 06:26
2 477 426 Fertőzöttek igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
647 632 Gyógyultak új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
170 324 Elhunytak új koronavírus-fertőzés miatt elhunytak száma

Forrás: Johns Hopkins CSSE
Rendhagyó körülmények között, szigorú egészségügyi-biztonsági szabályok betartása mellett, de zajlik a munka a felsőoktatásban

2020, április 21 - 09:32

Rendhagyó körülmények között, szigorú egészségügyi-biztonsági szabályok betartása mellett, de zajlik a munka a felsőoktatásban, így a felvételi folyamat is folytatódik - mondta az MTI-nek Schanda Tamás.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára hangsúlyozta: a kormányzat, az illetékes hivatalok és a felsőoktatási intézmények mindent megtesznek annak érdekében, hogy a magyar fiatalokat a lehető legkevesebb hátrány érje a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben, és továbbra is minden adott legyen ahhoz, hogy versenyképes tudásra tegyenek szert.

Mint mondta: egy olyan szakasz kezdődött el a felsőoktatási felvételiben, amely eleve alapvetően online zajlik. Április 20-tól érhetik el az ügyintézési funkciókat a képzésekre jelentkezők a felvi.hu honlapon, az E-felvételi rendszerében. Ellenőrizhetik és módosíthatják adataikat, pótolhatják a még hiányzó dokumentumokat, illetve egyszer akár az eredeti jelentkezési sorrendjüket is megváltoztathatják. Ez utóbbira július 9-ig van lehetőségük - sorolta Schanda Tamás.

Hozzátette, az elektronikus rendszerben a felvételizők figyelemmel követhetik a benyújtott dokumentumok és kérelmek feldolgozottságát, illetve azok eredményét, és azt is, hogy az egyes jelentkezési helyeiken - a már igazolt, rendelkezésre álló információk alapján - éppen hány pontjuk van. Az államtitkár elmondta, hogy az elektronikus rendszer a felvételiző által korábban megadott email-címre megküldi a fontos felhívásokat, információkat - mint például egy figyelmeztetést egy szükséges hiánypótlásra.

Schanda Tamás felidézte: a koronavírus elleni védekezés egyik első lépése az volt, hogy a felsőoktatásnak át kellett állnia a digitális működésre. "Köszönjük az intézmények vezetőinek, oktatóinak, dolgozóinak, és persze a hallgatóknak is, hogy példásan helytállnak a rendkívüli helyzetben is. A tapasztalataink azt mutatják, hogy az átállás sikeres volt. Rengeteg jó ötlet és kreatív megoldás született az elmúlt hetekben, és ezeknek egy jelentős része a veszélyhelyzet elmúltával is jól hasznosítható lesz a képzésekben" - mondta Schanda Tamás.

A felvételi- és záróvizsgákkal kapcsolatban felidézte: a kormány döntése alapján az egyetemek, főiskolák ezeket is úgy szervezik meg, hogy minimalizálják a személyes érintkezéseket. "Az egészség és az élet védelme a legfontosabb feladatunk most, de nem téveszthetjük szem elől a korábbi céljainkat sem. Bár komoly nehézségekkel kell megküzdenie mindenkinek, Magyarország alapvető érdeke az, hogy a gazdaság mielőbb talpra álljon, és legalább annyira eredményes legyen, mint az elmúlt évtizedben. Ennek elérésében nagy részük lesz azoknak a fiataloknak is, akik most tanulnak a felsőoktatásban, vagy éppen oda készülnek" - mondta Schanda Tamás.

A családtámogatások forrásaihoz nyúlna utoljára a kormány

2020, április 21 - 10:31

Nem csökken az érdeklődés a babaváró támogatás iránt a koronavírus-járvány ideje alatt sem - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden az Inforádióban.

Novák Katalin azt mondta: rendelet jelenik majd meg a babaváró támogatás igénylésének könnyítésére. A rendelet arra biztosít lehetőséget, hogy például a kismamák meghatalmazással élhessenek, és így ne kelljen személyesen bemenniük a bankba ügyet intézni.

Felhívta a figyelmet arra: a hiteltörlesztési moratórium a babaváró támogatásra is érvényes.

Az államtitkár kiemelte, hogy "a családtámogatások egyikét sem fenyegeti veszély", a kormány a járvány alatt is biztosítani tudja ehhez a forrásokat, a gazdaság és a magyar emberek elmúlt 10 éves teljesítményének köszönhetően.

A családtámogatások forrásaihoz nyúlna utoljára a kormány - jelentette ki, hozzátéve: bízik abban, hogy erre nem lesz szükség.

Novák Katalin kitért arra is, hogy fokozatosan visszavezetik a 13. havi nyugdíjat.

Az államtitkár a bölcsődei férőhelyek bővítéséről szólva azt mondta, hogy az építkezések folyamatosak, nem álltak le.

Rendelet jelenik majd meg arról is, hogy a bölcsődék önkormányzati bezárása esetén is kötelező legyen ügyeletet biztosítani, sok szülő ugyanis dolgozik, a gyerekeik elhelyezéséről pedig gondoskodni kell - mondta Novák Katalin.





Forrás: MTI



rbán Viktor megbeszélése az EBRD elnökével: Magyarország jól kezeli a válságot
Orbán Viktor miniszterelnök telefonon tárgyalt Sir Suma Chakrabartival, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnökével kedd délután - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
2020.04.21

A megbeszélés témája a koronavírus-járvány miatt kialakult gazdasági világválság volt.

Orbán Viktor részletesen tájékoztatta az EBRD elnökét a magyar gazdaságvédelmi akciótervről - közölte Havasi Bertalan, hozzátéve: Sir Suma Chakrabarti elmondása szerint az EBRD folyamatosan kapcsolatban áll a Magyarországon is érdekeltségekkel rendelkező bankokkal, és a visszajelzéseik alapján megállapítható, hogy Magyarország hozzáértő és eredményes módon kezeli a válságot.

A bankelnök véleménye szerint Magyarország azon két tagállam egyike az Európai Unióban, ahol a legkisebb mértékű gazdasági visszaesés várható a koronavírus-járvány miatt.

(MTI-fidesz.hu)


Május elején várható a kilábalási terv bemutatása
Május 3-án Magyarország képes lesz arra, hogy - több ország tapasztalatát is figyelembe véve - legyen egy kilábalási, visszatérési terve - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Mária Rádiónak adott interjúban.
2020.04.20

A kormányfő a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban úgy számol: május 3-án eléri az ország "a teljes önvédelmi képességet", és onnantól megengedheti magának, hogy lépésről lépésre megpróbáljon visszatérni a megszokott, normális élet kerékvágásába.

A magyarok baj idején nyitottabbak, megértőbbek, segítőkészebbek, míg amikor szalad a szekér, akkor a magabiztosságnak már a keménységbe hajló változatát látja a magyar életben.

"De erről majd május 3-án, 4-én tudok legkorábban beszélni, hamarabb nem, de remélem, hogy akkor már - több ország tapasztalatával felvértezve - egy higgadt, nyugodt, komolyan vehető tervet tudok bemutatni az országnak" - mondta.

Orbán Viktor hozzátette: az is kérdés, hogy a most "tüdőlövést" kapott magyar gazdaság sebei mikor gyógyulnak be. A válaszra különböző iskolák léteznek, ő a mérsékelt irányzathoz tartozik: a bekövetkező visszaesést kisebbnek látja, mint a legtöbben, a visszatérést azonban lassabbnak, mint a legoptimistábbak - közölte. Úgy gondolja, hogy jövő ilyenkor egy olyan gazdaságról lehet majd beszélni, amely azt a teljesítményt képes nyújtani, mint amit két hónappal ezelőtt.
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A miniszterelnök rámutatott: most sincs garancia arra, hogy a járványt sikerül ellenőrzés alatt tartani, ezért az a kérdés, mire készítsék fel az országot. Azt mondta, egy keresztény forgatókönyvet alkotott meg, azaz "reménykedj a legjobban, és készülj a legrosszabbra". A legjobban reménykedik, vagyis hogy "a legkisebb veszteséggel jutunk túl ezen a szakaszon", de a legrosszabbra készül, ami nem más, mint az a helyzet, amikor nem sikerül a járvány terjedését kontroll alatt tartani, és elszabadul - fejtette ki.

Fel kell mérni - mondta Orbán Viktor -, hogy ha ez bekövetkezik, akkor nagyságrendileg mennyi beteg lesz, közülük hánynak kell majd kórházi ágyat, intenzív ellátást, lélegeztetőgépet biztosítani. "Kell készíteni egy haditervet, hogy mindezt hogyan érjük el. Most ebben a munkában élem a mindennapjaimat" - jelezte.

Arra számít, május 3-ára az ország eléri azt a felkészültségi szintet, amikor kijelenthető: van annyi orvos, ápoló, kórházi ágy és lélegeztetőkészülék, hogy a vírus elszabadulásának esetén is minden koronavírusos beteget fogadni tudnak a kórházakban.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a jelenlegi helyzetben időnként még többet találkozik emberekkel, mint kampány idején, mert a felkészülés az egészségügyi válsághelyzetre nagyon sok személyes találkozót, konzultációt, ellenőrzést tesz szükségessé. "Százával találkozom mindenfajta olyan emberekkel, akik kívül vannak a politika klasszikus világán", papokkal, orvosokkal, ápolókkal, betegekkel - mondta.

A jelmondata úgy hangzik - folytatta -, hogy "egyedül sohasem lehetsz elég okos, mindig segítségre van szükséged", ezért minél több tudást és megközelítést igyekszik bevonni a döntésekbe, ami magyarként nem nehéz, mert a magyar szakemberek között "a világ legjobban felkészült koponyái" vannak.

Idézte például Barabási Albert-László hálózatkutatót, aki már öt éve megírta, hogy a világ megapoliszok szerint való fejlődése valamilyen típusú járványt hozni fog körülbelül ebben az időszakban.

A miniszterelnök úgy értékelt: a magyarok baj idején nyitottabbak, megértőbbek, segítőkészebbek, míg amikor "szalad a szekér", akkor a magabiztosságnak "már a keménységbe hajló változatát" látja a magyar életben.

A kormányfő az interjú végén arról beszélt, hogy a magyarok kaptak "egy figyelmeztető jelet": már éppen kezdtek jól menni a dolgok, belendült a gazdaság, nőttek a bérek, mindenkinek volt munkája, de "kaptunk egy figyelmeztetést, amely arról szólt, hogy jó, jó, persze, fontos dolog, hogy jól éljetek, de ne feledkezzetek el arról, hogyan kell szépen élni". A jó élet ugyanis nem hoz magával automatikusan szép életet - mondta.

Megjegyezte, itt kell keresgélni a most átéltek értelmét: "éljetek a lehetőségekkel, gazdagodjatok, legyen állásotok, több is akár, meg új autótok (...), ez mind fontos, de ne feledkezzetek el arról, hogy ez önmagában nem hoz emelkedett és szép életet, ahhoz erőfeszítést kell tennetek személyesen (...), és bizonyos dolgokról nem feledkezhettek el". Nem lehet elfeledkezni például egymásról: "azokról az emberekről, akikkel most össze vagytok zárva otthon, és csak akkor lesz szép életetek, hogy ha azokkal az emberekkel is szépen tudtok együtt élni, és ezen a pénz nem fog segíteni" - fejtette ki.

(MTI-fidesz.hu)




Magyarországon

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.22. 06:42
2 168 Fertőzött igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
295 Gyógyult új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
Elhunytak
11 049 Hatósági házi karanténban
52 702 Mintavétel akkreditált laboratóriumban vizsgált minták száma

Forrás: Nemzeti Népegészségügyi Központ
A világban

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.22. 06:27
2 564 190 Fertőzöttek igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
681 842 Gyógyultak új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
177 445 Elhunytak új koronavírus-fertőzés miatt elhunytak száma

Forrás: Johns Hopkins CSSE



Speciális eljárással segíti a NAV a védekezést

2020, április 22 - 10:38

A védekezéshez használható termékek vámkezelése során speciális, gyorsan elvégezhető eljárást dolgozott ki a NAV azért, hogy a felszerelések és eszközök mihamarabb a védekezés frontvonalába, a kórházakhoz, egészségügyi intézményekhez kerülhessenek - közölte az adóhatóság szerdán az MTI-vel.

A közleményben ismertetik: a termékek jelentős hányada a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér légi forgalmában érkezik Magyarországra. A NAV Repülőtéri Igazgatósága elvégzi a többségében vámmentes eljárásokat, majd a vámkezelt szállítmányok a Budapesti Intermodális Logisztikai Központ raktárépületbe kerülnek. Tovább szállításukról az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szakemberei döntenek.

A NAV a piacfelügyeleti hatóságok segítségével gondoskodik arról, hogy egészségre veszélyes termékek és eszközök véletlenül se kerülhessenek az egészségügyi ellátó rendszerbe. Az eddig érkezett termékek között nem volt a szabványtól eltérő vagy silány minőségű eszköz, a piacfelügyeleti hatóságok minősítése szerint a termékek minden esetben megfeleltek a jogszabályoknak. Valamennyi, speciálisan rövid idő alatt vámkezelt szállítmány az állami koordinációnak megfelelően elhagyhatta a központi elosztóraktárt.

Forrás: MTI


Magyarországon

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.23. 07:22
2 284 Fertőzött igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
390 Gyógyult új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
Elhunytak
10 942 Hatósági házi karanténban
55 390 Mintavétel akkreditált laboratóriumban vizsgált minták száma

Forrás: Nemzeti Népegészségügyi Központ
A világban

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.23. 06:24
2 628 527 Fertőzöttek igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
784 986 Gyógyultak új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
183 424 Elhunytak új koronavírus-fertőzés miatt elhunytak száma

Forrás: Johns Hopkins CSSE


Három ellenőrzésből háromszor nem volt jelen orvos a Pesti úti idősotthonban

2020, április 23 - 08:27

Budapest Főváros Kormányhivatala az elmúlt két napon három alkalommal is tartott szúrópróbaszerű ellenőrzést a Pesti úti idősotthonban. A célzott ellenőrzés kiemelten azt vizsgálta, hogy van-e folyamatos orvosi ellátás az intézményben különös tekintettel arra, hogy a napokban a mentők által elvégzett második körös mintavételből kiderült, hogy most is több tucat fertőzött idős lakó van jelenleg is az intézményben. A három ellenőrzésből háromszor nem volt jelen orvos az Pesti úti idősotthonban. Tehát a jelek szerint, továbbra sem biztosított a folyamatos orvosi ellátás.

Mint ismert dr. Müller Cecília országos tisztifőorvos április 9-én helyszíni szemlét tartott az idősotthonban és még aznap kötelező határozatot adott ki, amelyben többek között elrendelte azt is, hogy a Fővárosi Önkormányzat azonnal és folyamatosan biztosítsa az orvosi ellátást az intézményben.

Miután az országos tisztifőorvos utasítására vasárnap az Országos Mentő Szolgálat közreműködésével megtörtént az idősotthonban maradt lakók második körös szűrése is, és kiderült, hogy közülük újabb 58 fertőzött, akiknek folyamatos orvosi felügyeletre lenne szüksége, a kormányhivatal úgy döntött, hogy célzott - kifejezetten az orvosi jelenlétet vizsgáló - helyszíni ellenőrzést végez.

Mindhárom ellenőrzés során azt tapasztaltuk, hogy nincs jelen orvos az intézményben. Sem a törvényben előírt főállású orvos, sem a szerződött háziorvos nem tartózkodott a idősotthonban. A folyamatos orvosi ellátás hiánya álláspontunk szerint különösen aggályos a gócponttá vált intézményben, ahol jelenleg is nagyszámban vannak fertőzöttek. Megállapításainkat az országos tisztifőorvos felé is jeleztük, aki jelenleg is átfogó vizsgálatot folytat az idősotthonban történt tömeges fertőzések miatt.

A kormányhivatal emellett, mint működést engedélyező szerv rendkívüli ellenőrzést rendelt el és végzés keretében felszólította a fenntartó Fővárosi Önkormányzatot és az idősotthon vezetését további tisztázó dokumentumok benyújtására. Többek között elrendeltük az intézmény által orvosokkal kötött korábbi és mostani szerződések, az orvosok intézményben való tartózkodását igazoló jelenléti ívek, az intézmény járványügyi eljárásrendjének, a dolgozók járványügyi oktatását igazoló dokumentumok, jegyzőkönyvek, az országosan előírt látogatási, kijárási és felvételi tilalom alkalmazását igazoló iratok benyújtását. Ugyancsak az orvosi ellátás teljeskörű vizsgálatához várjuk az intézmény jelentését arról, hogy mikor voltak pontosan az első megbetegedések, végeztek-e orvosi vizsgálatot a tüneteket mutató betegeken, előfordult-e, hogy az országos eljárásrenddel szemben nem értesítették haladéktalanul a járványügyet és a hivatalos mintavételezést végző mentőszolgálatot arról, hogy tünetes lakójuk van. Kérdés az is, hogy az első tüneteket mutató lakók észlelésekor milyen intézkedéseket tettek, az előírásoknak megfelelően azonnal elkülönítették-e a betegeket.



Kiadó: Budapest Főváros Kormányhivatala






Magyarországon

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.25. 07:09
2 443 Fertőzött igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
458 Gyógyult új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
Elhunytak
10 942 Hatósági házi karanténban
60 801 Mintavétel akkreditált laboratóriumban vizsgált minták száma

Forrás: Nemzeti Népegészségügyi Központ
A világban

Legutolsó frissítés dátuma: 2020.04.25. 06:26
2 790 986 Fertőzöttek igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma
781 382 Gyógyultak új koronavírus-fertőzésből gyógyultak száma
195 920 Elhunytak új koronavírus-fertőzés miatt elhunytak száma

Forrás: Johns Hopkins CSSE
Interaktív térképek



2443 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 12 idős krónikus beteg

2020, április 25 - 07:01

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 2443 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 krónikus beteg, egy 41 éves férfi kivétel mind idősek. Ezzel 262 főre emelkedett az elhunytak száma, 458-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 899 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 54-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat készülve a tömeges megbetegedések fázisára.

A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat. Különösen kérjük a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.



Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérjük az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérjük a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.



Csak közösen tehetünk a járvány lassításáért!

https://www.youtube.com/watch?v=UQOCgPtBYCk&feature=emb_logo


   

Üzenőfal

0 megjegyzés | 1 / 0 oldal