Bolygónk, a Föld ( David Attenborough -Planet Earth)

32 videó - 2006
színes, angol ismeretterjesztő filmsorozat
rendező: Alastair Fothergill
forgatókönyvíró: David Attenborough

Egy újabb és talán ezidáig a leghatalmasabb BBC megaprodukció képsorainak lehetünk szemtanúi, mely során életünk forrásának nyomába eredünk: Bolygónk, a Föld kerül a természettudományos felfedezőkörút középpontjába, Attenborough tolmácsolásában. Az öt év alatt, 40 operatőr munkáját összefogó forgatóstáb, mintegy 200 helyszínen forgatott filmjének elképesztő felvételei eddig soha nem látott területeket járnak be, Földünk legkülönfélébb teremtményeit mutatják be. A sorozat első része a föld tudománytörténetéről kíván átfogó képet adni. A Földnek életet adó vízek és a Nap csodálatos ereje bolygónknak unikális változatossággal bíró flórát és faunát, lenyűgöző állatvilágot adott. S, hogy mindez szemléletesebben látható legyen, nézzük meg az északi sarkon élő jegesmedvét és játékmackónyi kölykeit, akik számára mindössze két hét áll rendelkezésére, hogy felkészüljenek a nehéz útra, mely előttük áll. Az évszakok váltakozása állatok millióinak vándorlását vonta magával, ahogy látjuk ezt a farkascsordák által üldözött rénszarvasok esetében. Nincs ez másképp a Kalahári-sivatag elefántjainál sem. Káprázatos, ám cseppet sem szemfényvesztő képsorok.

 
 

Videók

Videó Listák

Magyar videók

Nemzetközi videók


 
Szabó Sándor Pipo
 

Catching a GLIMPSE of the Milky Way



A videók megtekintéséhez bejelentkezés és két csillag szükséges. Tájékoztató a csillagokról itt
Ez youtube.com videó.
Segítség a youtube.com típusú videók lejátszásához: Kattints Ide
Ez a videó a Science & Technology (Tudomány, technológia) nemzetközi kategóriába van besorolva.
Feladás dátuma: csütörtök, 2014. március 27. Nézettség: 529

   

Tetszik  

Videó megjegyzések

csütörtök, 2014. március 27. 20:40
Elképesztő NASA-fotó Tejútrendszerünkről. Tíz éven keresztül készült Tejútrendszerünkről egy egészen döbbenetes interaktív fotó.

Egyetlen elképesztő panorámaképbe sikerült beleszorítania a NASA-nak a teljes Tejútrendszert. A panorámaképhez a NASA "infravörös szemű" Spitzer űrtávcsöve tíz éven keresztül több mint kétmillió felvételt lőtt el, és ezek összeolvasztásának végeredménye az óriási méretű, 6 GB-os kép.

S hogy mi van ezen a 6 GB-os fotón? Legalább 100 milliárd csillag (galaxisunk csillagainak körülbelül a fele), közülük jó pár több mint 13 milliárd éves, ahogy benépesítik a mintegy 100 ezer fényév átmérőjű Tejútrendszert.

A legnagyobb felbontású kép nyolc részre lett bontva, a részképek 67 500 pixelesek. Ha valaki elég elszánt, akár le is töltheti a RAW fájlokat, és összefűzheti ezeket, azonban ha nyomtatni si akarna, azt azért gondolja át, hogy a végeredmény egy majdnem 46 méter széles, viszont mindössze 1,2 méter magas nyomat lenne.

A teljes felbontású fotó mellett a NASA elérhetővé tett egy sor interaktív képrészletet is, amelyeket mozgathatunk, az egérgörgőt használva beléjük nagyíthatunk, „célállomásokat” választhatunk, azaz nem mindennapi sétát tehetünk valóban tágabb környezetünkben.

hvg.hu/tudomany/20140327_Elkepeszto_NASAfoto_Tejutrendszerunkrol
1 megjegyzés | 1 / 1 oldal