Tatai Shakespeare Színház

Tatai Shakespeare Színház

- Felvételt hirdet -

Június 11. szombat, 13:00 órától
(akinek nem megfelelő az időpont, kérem itt jelentkezzen meghallgatásra: szinhaz.shakespeare@gmail.com)
Helyszín: Tata, Menner Bernát Zeneiskola (régi Fazekas épülete, Nagytemplom mögött)

Amit kérünk: 2 vers, 2 dal - meghallgatás végett.
(nem baj, ha nem tud énekelni a jelentkező, megtanítjuk :-)

Ha érdekel a színjátszás, jelentkezz társulatunkba. Korhatár nélkül. Felnőtteket is várunk.
Alternatív, független színházként működünk, így iskola, munka mellett is bárki csatlakozhat hozzánk.
Próbák: szombatonként Tatán.

Információ:
E-mail: szinhaz.shakespeare@gmail.com
Weboldal: www.shakespeareszinhaz.eoldal.hu
(Korábbi előadásainkról, működésünkről a honlapon találnak információt.)

A Shakespeare Színház 2007 szeptembere óta működik. A Shakespeare Színház korábban 2007-2008 között művészeti csoportként működött.
A társulat 2008-ban már támogatást nyert a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány pályázatán ebből a támogatási összegből készült el a Macskák gyermekszínházi változata. Premier: 2008. december 6.
A színjátszás alapjait a gyerekek elsajátították a Macskák próbáin, ahol az alapvető színészmesterség technikáját, beszédtechnikai-beszédművészeti képzést, karakterábrázolást, színpadi mozgást, táncot tanultak.

A társulat a 2009-2010-es évadtól Tatán, Színházként és Színiakadémiaként működik Tata Város Önkormányzata támogatásával Tatai Shakespeare Színház néven. A Tatai Shakespeare Színház a 2009-2010-es évadtól komplex drámapedagógiai képzést nyújt tagjainak: színészmesterség, beszédművészet-beszédtechnika, ének-hangképzés, tánc-színpadi mozgás, színház és drámatörténet. Valamennyi részterületet külön órán tanulják korosztályi csoportbontásban.

A színészmesterségben az alapok után, a Sztanyiszlavszkij-módszer, ill. a method acting (ún. átélős iskola) elsajátítását tanítjuk, a lélektani elemzés, a játszott karakterek, jellemek érzelmi - pszichológiai folyamatainak gyakorlatba való átültetését. Itt már a szerep átélése során létrejött komplex játék a fontos. Folyamatos fejlesztés folyik minden részterületen a próbák során. Beszédtechnikában Montágh Imre módszerét tanítjuk.

Minden évben felvételit tartunk új tagok számára.
Tanáraink:
Fővédnök: Gosztonyi János - Rendező, Színművész, Drámaíró
Érdemes Művész, Jászai Mari Díjas
Színészmesterség: Pannoniay Boglárka - Rendező, Színművész
Beszédtechnika - beszédművészet: Petrozsényi Eszter - Színművész
Ének - hangképzés: Thén Róbert - Énekművész

Rendkívül fontosnak tartjuk tanítványaink humán, erkölcsi nevelését valamint a színházművészethez méltó alázat, méltóság és tisztelet tanítását, a tudás és tehetség megbecsülését és fejlesztését, az emberi és művészeti értékek fontosságát, amelyek egyre inkább háttérbe szorulnak manapság.
Együttműködünk a helyi általános és középiskolákkal, programunkat úgy alakítottunk ki, hogy az iskolarendszeren belüli oktatással kompatibilis legyen. Drámapedagógiai képzésünkkel alátámasztva az iskolarendszeren belüli irodalom és történelemoktatást, többlet lehetőséget adva tanítványainknak, segítve az iskolák oktatási programját.

Együttműködünk, együtt alkotunk Tata Város művészeivel és művészeti területen tanuló diákjaival, a Menner Bernát Zeneiskolával, és a Concerto Zeneiskolával.

Együttműködünk a Tatai Helytörténeti Egyesülettel, fontosnak tartjuk, hogy diákjaink ismerjék Tata helytörténetét és színház történetét.

Adminisztrátor