King’s Singers

8 videó
A King’s Singers 1968-ban alakult világhírű brit a cappella énekegyüttes, amely változó tagokkal mai napig működik. 2009 februárjában Simple Gifts című CD-jük Grammy-díjat nyert a Best Classical Crossover Album kategóriában.
Az együttes gyökerei a cambridge-i King’s College 1965-ben létrehozott Schola Cantorum Pro Musica Profana nevű kamarakórusáig vezetnek. A Schola Cantorum hat tagja készített egy saját felvételt népszerű dalokból. Ennek a csoportnak – a későbbi King’s Singers tagjain, Alastair Hume-on, Simon Carringtonon és Brian Kay-n kívül tagja volt még Martin Lane, Neil Jenkins és Richard Salter. Innen jött az ötlet, hogy egy hat tagú önálló együttest kellene létrehozni, és az előbbi háromhoz csatlakozott Nigel Perrin, Alastair Thompson és Anthony Holt, amivel létrejött a King’s Singers. Nevüket az iskolájukról vették. Az 1968. május 1-jén tartott bemutatkozó koncerten a következő alapító tagok vettek részt:
Nigel Perrin (kontratenor)
Alastair Hume (kontratenor)
Alastair Thompson (tenor)
Anthony Holt (bariton)
Simon Carrington (bariton)
Brian Kay (basszus)
Hazájukban hamar népszerűek lettek, de már az 1970-es években szívesen látott előadók voltak külföldön is. Az együttes ma is működik, sokat utazó együttes, évente mintegy 125 hangversenyt adnak Európában, Amerikában, Távol-Keleten és a világ más részein.
Bemutatkozó lemezük 1971-ben jelent meg (The King’s Singers), azóta is rendszeresen adnak ki CD-ket, DVD-ket. 2009-ben Simple Gifts című CD-jükkel Grammy-díjat nyertek.
Fennállásuk negyven éves évfordulójáról ünnepi koncertsorozattal emlékeztek meg: 2008. április 30-án a londoni Cadogan Hallban, másnap a King’s College kápolnájában, azután a Royal Albert Hallban, majd a nevezetes Three Choirs Festival keretében.
Az együttes jelenlegi tagjai:
David Hurley (kontratenor) – 1990-től
Tim Wayne-Wright (kontratenor) – 2009-től
Paul Phoenix (tenor) – 1997-től
Philip Lawson (bariton) – 1993-tól
Christopher Gabbitas (bariton) – 2004-től
Jonathan Howard (basszus) – 2010-től
A King’s Singers előadásmódjára az egyedi hangzás, a magas szintű kiegyensúlyozottság és a tökéletes intonáció jellemző. Közönségüket világszerte a koncertjeik alatt átélhető zenei öröm – amit átélnek és amit átadnak – ragadja meg. A London Times kritikusa szerint muzikalitásuk és eredeti szórakoztató képességük egyedülálló. Koncertjeiken szinte állandóan jelen van a humor, ami szintén hozzájárul népszerűségükhöz. 1995-ben az együttes elnyerte a londoni Royal College of Music „Prince Consort Ensemble in Residence” (Hercegi Zenei Együttes) címét. Az együttes ismert jótékonysági tevékenységéről is: számtalan ilyen célú koncertet adnak, rendszeresen támogatják például a brit Vöröskeresztet is.
A King’s Singers már sokszor szerepelt – komoly sikereket aratva – Magyarországon is: Budapesten, Pécsett, Miskolcon. Utóbbi városban a 2009-es Operafesztiválon léptek fel, melyről Malina János zenekritikus ezt írta: „Magával az együttessel kapcsolatban az első benyomás a feltétlen bámulaté – bámulat a művészek hallatlan felkészültsége, a legeslegapróbb részletekig kidolgozott és mégis ihletett előadás iránt, és bámulat egy olyan zenekultúra iránt, amely négy évtized alatt a King’s Singers tagságának körülbelül negyedik garnitúráját tudja kitermelni, amely ugyanazzal a félelmetes profizmussal és alázattal, ugyanazon a hőfokon énekel.”

 
 

Videók

Videó Listák

Magyar videók

Nemzetközi videók


 
Dr.Edelényi-Szabó Árpád Ede
 

King's Singers - Madrigal History Tour - Au joly jeu



A videók megtekintéséhez bejelentkezés és két csillag szükséges. Tájékoztató a csillagokról itt
Ez youtube.com videó.
Segítség a youtube.com típusú videók lejátszásához: Kattints Ide
Ez a videó a Classical Music (Komolyzene) nemzetközi kategóriába van besorolva.
Feladás dátuma: péntek, 2012. június 22. Nézettség: 145

   

Tetszik  

Videó megjegyzések

0 megjegyzés | 1 / 0 oldal