Keresés - tóth gyula

  • A Magyar Paralimpiai Csapat eredményei a XV. Nyári Paralimpiai Játékokon
    A Magyar Paralimpiai Csapat eredményei a XV. Nyári Paralimpiai Játékokon A Magyar Paralimpiai Csapat eredményei a XV. Nyári Paralimpiai Játékokon 2016. Sportág Versenyző Kategória Versenyszám EREDMÉNY ASZTALITENISZ Arlóy Zsófia SF8 egyéni 5. hely ASZTALITENISZ Berecki Dezső SM9 egyéni 9-11.hely ASZTALITENISZ Csonka András SM8 egyéni ezüstérem ASZTALITENISZ Csonka András - Zborai Gyula TM6-8 páros 5.
    Magyar hírességek » Sportolók » Magyar paralimpikonok
  • Mucsi Sándor
    Mucsi Sándor 1926. február 21. Szeged-2006. június 1. Budapest Mucsi Sándor Szegeden született 1926. február 21-én. Szülei korán elváltak, édesanyja egyedül nevelte Hódmezővásárhelyen, az Ádám utcában. Édesanyja, Varsányi Lídia háztartásbeli, édesapja Mucsi Sándor tűzoltóparancsnok volt Szegeden.
    Magyar hírességek » Művészek
  • Mi történik a halál után?
    Mi történik a halál után? Amint a földi halandó szemeit a halál lezárta, teste megszűnt mozogni s az ember tehetetlenül feküdt. Mi történt vele? Úgy magyarázták a teológusok, hogy elhagyta az a valamije, amit két párhuzamosan felfelé tartott karral írtak, a két kart alul hosszúra nyújtott téglalap alakú idommal kötve össze (kép: 37m. 231).
    Történelem » Irodalom » Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete
  • A nagy költők tanúlságtétele
    A nagy költők tanúlságtétele Minden igazi költői mű a művészi ihlet alkotása, melyben ha még annyi szerzett tudás és tanultság halmozódik is össze, elsősorban a lélek szólal meg. Természetesen az egyéni lélek, mely mindig és mindenkor általános emberi, bármely nemzethez vagy fajhoz tartozzék is maga a költő.
    Irodalom » Mi a Magyar? » A nagy költők tanúlságtétele
  • Az etruszk írások megfejtésének kérdéseiről
    Az etruszk írások megfejtésének kérdéseiről A továbbiakban közzétesszük Szentesné Frigyesi Piroska rováskutató tanulmányát az etruszk írások megfejtésének legfontosabb kérdéseiről. A kutató a tanulmány végén feltárja előttünk néhány fontos etruszk írásemlék magyar nyelvű megfejtését is. „Sokan, sokféleképpen próbálkoztak az etruszk műveltség rejtelmeinek feltárásával, írásemlékeik értelmezésével.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Tudás a jelben. A magyar rovásírás ősi betüsora
  • Magyar irodalom
    Magyar irodalom Mióta önnálló magyar irodalomszemléletről beszélünk, akár tudva és akarva, akár az öröknek gondolt igazságok magától értetődésével, az Erdélyi Jánostól megfogalmazott következő elvnek engedelmeskedünk: „Nincs világirodalom, mely az egyetemes művelődésben úgy futna végig, mint az Apenninek Olaszországon; hanem van nemzeti irodalom, mely a nyelvek, élet és szokások, polgári és val...
    Irodalom » Mi a Magyar? » Magyar irodalom
  • Árkay Aladár
    Árkay Aladár (Temesvár, 1868. február 1. – Budapest, 1932. február 2.) magyar műépítész, iparművész, festő; Árkay Sándor műlakatos fia, Árkay Bertalan építész apja. Árkay Aladár Árkay Sándor kiváló műlakatos iparművésznek a fia. A család 1869-ben költözött Pest-Budára, ahol az apa a dualizmus korában újra felvirágzó hazai kovácsművészet egyik vezető képviselője lett.
    Magyar hírességek » Képzőművészek » Szobrászművészek
  • Pribenszky Mária
    Pribenszky Mária Csongrád megyében, Makón születtem. Iskoláimat Makón, majd Szekszárdon végeztem. Szüleim és nagyszüleim is itt éltek, szerették a természetet. az alföldi síkságot. Nagyapám, aki vincellér volt, ő szerettette meg a szőlőt a szüleimmel, majd közvetve velünk, gyerekekkel. Különösen kedvenc helyünk volt a makói Maros part.
    Magyar hírességek » Képzőművészek » Festőművészek
  • A római uralom néprajzi és politikai hatása
    A római uralom néprajzi és politikai hatása Időszámításunk előtt az 1. század végén a Római Birodalom már a Földközi-tenger egész környékére kiterjesztette hatalmát és szükségesnek érezte, hogy törzsterülete (Itália) biztonsága érdekében a Dunamedencében is létesítsen védelmi berendezéseket. (28) Ez irányban első lépésként Kr. e.
    Történelem » Irodalom » Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete
  • Kistétényi Melinda (1926 . július 25. Budapest – 1999 . október 20. Budapest) zenepedagógus, a zeneelmélet, a szolfézs és az improvizáció kiemelkedő tudású oktatója volt. Orgonistaként többször is fellépett Prágában és Budapesten. 1953-tól a zeneművészeti főiskola tanára volt.   Foglalkozott dalok, kórusművek és oratóriumok szövegeinek fordításával is.
    Magyar hírességek » Zeneszerzők
54 cikk | 3 / 6 oldal