Keresés - pap gábor mani

  • Dajka Margit
    Dajka Margit 1907. október 13. Nagyvárad-1986. május 24. Budapest   Kitüntetései:  Kossuth-díj - 1952. Érdemes Művész - 1951. Kiváló Művész - 1953. SZOT-díj - 1981.
    Magyar hírességek » Művészek
  • A magyar jellem történetünkben
    A magyar jellem történetünkben Mint minden tudományágban, a történelemben is csak nagy módszertani kétségeskedés és mérlegelés után foghatunk hozzá a népi jellem és annak a hatásai kutatásához. Bizonyára vannak történészek, akik ilyen vizsgálatot eleve is meddőnek tartanak, mert ismérik a történeti módszertan egyik alapelvét az emberi természet identitásáról.
    Irodalom » Mi a Magyar? » A magyar jellem történetünkben
  • A magyar önismeret útja
    A magyar önismeret útja Az ősidők homályából egy lovasember alakja bontakozik ki szemeink előtt, amint a volgamelléki pusztán nyugodtan áll és figyel... Nyugodt; nem fél és nem képzelődik ... a messze pusztai képeken és erős világításban edzett szeme mindent világosan lát, amit emberi szem egy pontról láthat... A többiekért vigyáz és el van szánva mindenre...
    Irodalom » Mi a Magyar? » A magyar önismeret útja
  • A magyar őstörténetről
    A magyar őstörténetről Mesterházy Zsolt Útjelzők a magyar ókor történetének kutatásához „A magyar ókor kérdéskörével behatóan foglalkozom néhány éve. Nem remélt összefüggések tárultak fel előttem, műveltségünk elemeit ma már nemcsak keleten, de nyugaton egyaránt észlelem olyannyira, hogy táguló figyelmem használható történeti adatok birtokába juttat.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Útjelzők a magyar történelmi kutatáshoz
  • A magyar népek őshazai hitvilága
    A magyar népek őshazai hitvilága Az őshazai magyar népek vallásra vonatkozó kifejezései közül az ókori történet különféle nemzetiségű kutatói már sokat elolvastak, de azok pontos értelmét kellő nyelvismeret hiányában a legtöbb esetben nem tudták megállapítani, így a lényeg sok esetben rejtély maradt előttük.
    Történelem » Irodalom » Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete
  • Major János
    Major János grafikus (Budapest, 1934. május 8.–2008. június 12.)   1947-1950-ig Jaschik Álmos rajziskolájába járt. Pontosan kidolgozott programja volt a hároméves képzésnek. Fontos volt a képekhez írott szöveg megfogalmazása. Innen ered a szöveg tisztelete Major műveiben. 1950-1952: Képzőművészeti Gimnázium, mestere: Kántor Andor. 1952-1954: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mestere: Bán Béla.
    Magyar hírességek » Képzőművészek » Festőművészek
  • Hunyad vármegye                              Hunyad vármegye  közigazgatási egység az egykori Magyar Királyság területén. Székhelye Déva volt. A vármegye jelenleg Románia része. Földrajz Hunyad vármegye egyike volt a Magyar Királyság leghegyesebb vármegyéinek.
    Régiók » Magyarország » A Magyar Királyság vármegyéi
  • A Szent Korona és hatalomgyakorlás ( Olvasmány II., Pap Gábor előadásából, 4. rész) (Kétféle társadalom szerveződés: Hierachia folytatása) A hierarchikus rendszerű társadalomműködést egyetlen igazi veszély fenyegetheti, és az ellenzői minden esetben erre hivatkozva is támadják. A zsarnoksággá fajulás veszélyéről van szó. És itt jön a Szent Korona-eszme, illetve a rá épülő Szent Korona-tan lényege.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » A magyar Szent Korona és értékrendje
  • Müncheni-kódex
    Müncheni-kódex A Müncheni kódex a négy evangélium magyar fordítását tartalmazza. A 108. levél rektóján, a János-evangélium végén vörös tintával írt kolofon olvasható, amely tájékoztat a másoló személyéről, a másolás helyéről és idejéről. Eszerint a kéziratot Németi György, Henzsel Imre fia fejezte be Moldvában, Tatros városában 1466-ban.
    Történelem » Irodalom » Kódexek
  • Dr. Papp Lajos professzor beszéde Kunszentmiklóson
    Dr. Papp Lajos professzor beszéde Kunszentmiklóson Szeretetben Testvéreim, Magyarok! Összefogás.
    Napló
23 cikk | 2 / 3 oldal