Keresés - pap gábor

  • Kovács Pál
    Kovács Pál (Debrecen, 1912. július 17. – Budapest, 1995. július 8.) hatszoros olimpiai bajnok vívó, sportvezető, honvédtiszt, Kovács Attila és Kovács Tamás világbajnok vívók apja. 1929-től a BBTE (Budapesti Budai Torna Egylet), 1931-től a Ludovika Akadémia SE, 1935-től a HTVK (Honvéd Tiszti Vívó Klub), 1945-től a Ganz Vasas, majd 1954-től a Budapesti Vasas vívója volt.
    Magyar hírességek » Sportolók
  • Csíksomlyó
    Csíksomlyó A csíksomlyói kegytemplom és kolostor a magyarság egyik legnagyobb zarándokhelye és kultúrtörténeti emléke. Története: A Csíksomlyói kegytemplom és kolostor története a 15. századig nyúlik vissza. Ekkor telepedtek le itt a ferences szerzetesek, akik 1442 és 1448 között felépítették az első gótikus templomot és az ugyancsak gótikus kisméretű kolostort.
    Régiók » Erdély
  • Müncheni-kódex
    Müncheni-kódex A Müncheni kódex a négy evangélium magyar fordítását tartalmazza. A 108. levél rektóján, a János-evangélium végén vörös tintával írt kolofon olvasható, amely tájékoztat a másoló személyéről, a másolás helyéről és idejéről. Eszerint a kéziratot Németi György, Henzsel Imre fia fejezte be Moldvában, Tatros városában 1466-ban.
    Történelem » Irodalom » Kódexek
  • Fajó János
    Fajó János Fajó János (Orosháza, 1937. február 9. –) Kossuth-díjas magyar festőművész. Kassák Lajos szellemi örököse, sokáig kimondatlanul, de a művész és a művészet szabadságát és a művészet demokratizálását vallja. A geometrikus tradíciókból, a konstruktivizmus művészetszemléletéből építkezik. Műveire hatással van az op-art, a minimal art és az „új geometria” programja.
    Magyar hírességek » Képzőművészek » Festőművészek
  • Magyar Biblia és a Szent Korona
    Magyar Biblia és a Szent Korona Magyar Biblia és a Szent Korona     Nem legendának szánom ezt az írást. Már ismert dolgokat raktam össze úgy, hogy annak a jövőre nézve is legyen üzente. A Magyar Biblia sokkal több információt hordoz a magyar régmúltról, és olyan korokban nyúlik vissza, amikor már az emberiségről beszélni szinte ugyanaz, mintha a magyarságról lenne szó és fordítva.
    Napló
  • Pápay József (Nagyigmánd, 1873. július 1. – Debrecen, 1931. június 9.) nyelvész, a magyar finnugrisztika jelentős képviselője, a debreceni egyetem első magyar és finnugor nyelvészet professzora; Zichy Jenő harmadik expedíciójának tagja, az obi-ugor népek és nyelvek kutatója volt.
    Magyar hírességek » Felfedezők, utazók
  • Domonkos-kódex – Szent Domonkos élete
    Domonkos-kódex – Szent Domonkos élete A kódex másolója a magyar középkor híres domonkos rendi nővére, Ráskay Lea, aki maga jegyezte be kézirata végére a befejezés időpontját: Ezer öt száz és tizenhét esztendőben végeztetett ez könyv, szerdán húsvét napja után (p. 265). A könyv osztozva a legtöbb margitszigeti kézirat sorsában (lásd a Cornides-kódexnél) a 17. század elején a pozsonyi klarisszákhoz került.
    Történelem » Irodalom » Kódexek
  • A világ, Európa és a magyar Szent Korona (Olvasmány II., Pap Gábor előadásából, 5. rész) (A Szent Korona és hatalomgyakorlás folytatása) „Aki a Korona ügyében tisztán lát, az a Kárpát-medence összes többi kérdésében is tisztán lát. Aki a Kárpát-medence kérdéseiben tisztán lát, az Európa összes további kérdésében is tisztán lát. Aki Európa összes kérdésében tisztán lát, annak nem sok nyitott kérdése lehet a világról.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » A világ jövője, a magyarság küldetése
  • Kulcsár Győző
    Kulcsár Győző (Budapest, 1940. október 18.) a Nemzet Sportolója, négyszeres olimpiai bajnok vívó, edző, sportvezető, Kulcsár Krisztián olimpiai ezüstérmes, világbajnok vívó nagybátyja. Párbajtőrvívásban: négyszeres olimpiai bajnok: 1964, Tokió: csapat (Bárány Árpád, Gábor Tamás, Kausz István, Nemere Zoltán) 1968, Mexikóváros: egyéni csapat (B.
    Magyar hírességek » Sportolók
  • A magyarok nyelvéről
    A magyarok nyelvéről A magyar nyelvben az 1750 körüli török szó - amelyet "nyelvészeink" többnyire "ismeretlen eredetű jövevényszónak" neveznek - alapszókincsünkhöz tartozik. A magyar és a török nyelveknek azonban nemcsak a szókincse áll egymáshoz igen közel, hanem nyelvi szerkezete is. A török nyelvek szelleme, szerkezete és építkezése szinte teljesen azonos a miénkkel.
    Történelem » Irodalom » Kiszely István: A magyar nép õstörténete
120 cikk | 8 / 12 oldal