Keresés - pap gábor

  • A magyarság hagyományos önvédelmi működésrendje A magyarságnak, megmaradása érdekében tudatosítania kell ősi lehetőségeit. Ezt megmutatják hagyományai. Az ellene folyó sorozatos támadásnak ellenállni ezidáig is csak az Iker- és Nyilas-jegybéli tulajdonságaiból fakadóan tudhatott. A csengersimai református templom Nyilas-jegy mennyezetkazettája több mint két évszázad távlatából is üzen.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » A világ jövője, a magyarság küldetése
  • Küzdelem egymásért, a Hunor-Magyar életvitel Pap Gábor gondolatait folytatva: „Az első esetben két-két ember vagy ember-csoport között minden fajta küzdelem csakis egymásért folyhat. A tétje pedig az, hogy a másik félben szunnyadó értékeket felszínre hozza, kibontakoztassa. Az ilyen küzdelemnek nincs vesztese, győztesnek pedig az a fél mondhatja magát, aki a másikat maga fölé tudja emelni.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Az Ember erkölcsi minősége
  • Gyergyószárhegy
    Gyergyószárhegy Fekvése: Gyergyószentmiklóstól 6 km-re északnyugatra a Szármány-hegy déli oldalán fekszik, 770 méter tengerszint feletti magasságban. Nevének eredete: Nevét valószínűleg az egykor Szár-hegynek is nevezett hegyről kapta. Története: A legelső írásos adatok a faluról az 1332-1334-es pápai tizedjegyzékben találhatók. A Szárhegy nevet a 15. század okleveleiben használták először.
    Régiók » Erdély
  • Rónay János Jácint
    Rónay János Jácint (Leitzinger 1848-ig) (Székesfehérvár, 1814. május 13. - Pozsony, 1889. április 17.) pozsonyi nagyprépost, választott szkodári püspök, valóságos belső titkos tanácsos, bencés tanár, természettudós, író, az MTA tagja. Lélektannal, azon belül a karakterológiával foglalkozott. A darwinizmus magyarországi megismertetője és első terjesztője.
    Magyar hírességek » Akadémikusok
  • Hunor-Magyar útján (Játék) A fent bemutatott hagyományosan magyar magatartásformát a gyerekek számára a Hunor és Magyar útján nevű iker-szabályrendszerű társasjáték szándékszik újratanítani. Készítette Hintalan László tanár és Pap Gábor művészettörténész. „Mit jelent egy társasjáték esetében, hogy „iker-szabályrendszerű”? A hagyományos társasjáték résztvevői egymás ellenében érik el sikereiket.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Az Ember erkölcsi minősége
  • A két alapvető emberi magatartásforma Az egyszerűsítés végett, foglalkozzunk elsősorban a két alapvető emberi magatartásformával, ami egyrészt az adakozásban (segítésben, építésben), másrészt ennek ellenkezőjében, a kifosztásban (akadályozásban, rombolásban, megsemmisítésban) nyilvánul meg. Ezeknek jelölésére használjuk a már ismert adakozó és kifosztó jeleket.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Az Ember erkölcsi minősége
  • Szarvas Gábor, a magyar nyelvművelés megteremtője
    Szarvas Gábor, a magyar nyelvművelés megteremtője Szarvas Gábor (Ada, 1832. március 22. – Budapest, 1895. október 12.) nyelvész, a magyar nyelvművelés megteremtője. Élete: A szabadságharc idején nemzetőrnek jelentkezett, de fiatal kora miatt nem vették be. Ezután a bencés rendbe lépett, de 1852-ben érettségi után otthagyta a rendet, és jogásznak ment, de ezeket a tanulmányait betegsége miatt abba kellett hagynia.
    Magyar hírességek » Akadémikusok
  • Ligeti György
    Ligeti György Ligeti György Sándor (Dicsőszentmárton, 1923. május 28. – Bécs, 2006. június 12.) Kossuth-díjas magyar zeneszerző.   A 20. századi instrumentális zene egyik mestereként tartják számon.   Ligeti György zsidó szemorvos (ophtalmologus) anya és bankár-közgazdász apa fiaként látta meg a napvilágot. Zongorázni (és egy kicsit orgonálni) tanult magánúton.
    Magyar hírességek » Zeneszerzők
  • Mindennapi mérgeink
    Mindennapi mérgeink Mindennapi mérgeink 1. rész Feltettem az életemet valamire, méghozzá a saját példámon keresztül. Nekem van egy nagyon érdekes születési betegségem: szintetikum allergiával születtem. Ami azt jelenti, hogy semmiféle szintetikus anyag nem juthat be a szervezetembe, mert az végzetes lenne számomra.
    Napló
  • Szinte Gábor
    Szinte Gábor Szinte Gábor 1928-ban született - székely szülők gyermekeként - Budapesten. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán, amit 1951-ben végzett el, Bernáth Aurél, Berény Róbert és Szőnyi István tanítványa. Tanulmányait 1957-58-ban a firenzei Accademia delle Belle Arti-n fejezte be.
    Magyar hírességek » Képzőművészek » Festőművészek
120 cikk | 9 / 12 oldal